Veliki viteški turnir u Svetom Ivanu Zelini

Posted on 5/11/2015 by with 0 comments

9. Međunarodni viteški turnir Vitezova zelingradskih održavat će se od 15. do 17. svibnja 2015. godine na prostoru Sportsko rekreacijskog centra u Svetom Ivanu Zelini. Na turniru će ove godine sudjelovati čak 350 sudionika iz 35 viteških, streličarskih i drugih povijesnih skupina koje dolaze iz Poljske, Njemačke, Mađarske, Austrije, Češke, Slovačke, Mađarske, Italije, Srbije i Hrvatske. Osim natjecateljskog, posjetitelje očekuje bogat zabavni program s brojnim novitetima, kreativne radionice, ugostiteljska ponuda kao i poseban program za one najmlađe.

Program Međunarodnog viteškog turnira Vitezova zelingradskih
Sv. Ivan Zelina 2015.
Petak, 15. svibnja

Poslijepodne Okupljanje viteških skupina
Podizanje tabora
21,00 Koncert MOFRK banda, pozornica Viteški trg
Subota, 16. svibnja

10,00 Počinje sajam starih obrta, te radionice
Počinje dječji program u Začaranoj šumi – MAK teatar
11,00 Program gostujućih viteških skupina
12,00 Turnirske borbe, disciplina ”kratki mač i štit”
14,00 Program gostujućih viteških i plesnih skupina
15,00 Mimohod svih viteških i streličarskih skupina
15,30 Konjički program mađarske skupine Salfoldi Kopjasok
17,00 Program plesne skupine Bastet bellydance
17,30 Turnirske borbe, bohurt viteških skupina, mele
19,30 Nastup Lipicanske barokne raskoši – glazbeno-scenska konjička predstava ”Zavjera”
20,30 Noćna opsada grada, gađanje vatrenim strijelama i vatrenim kuglama, noćna borba
vitezova za grad
21,30 Vatreni program Družba vitezova zlatnog kaleža
22,00 Vatreni program – Vitezovi zelingradski
– Compagnia mercenaria ordine delle croci-ordo cruxorum
– Ursus
22,45 Plesna skupina Bastet bellydance
23,15 Koncert ansambla Holloenek Hungarica

 

nedjelja, 17. svibnja

10,00 Počinje sajam starih obrta, te radionice
Počinje dječji program u Začaranoj šumi – MAK teatar
10,00 Streličarski turnir Vitezova zelingradskih
11,00 Turnirske borbe, disciplina ”dugi mač”
13,00 Konjički program mađarske skupine Salfoldi Kopjasok
14,30 Turnirske borbe, disciplina ”bodež”
16,00 Program gostujućih skupina
17,00 Opsada grada, borbe vitezova, gađanje vatrenim strijelama i kuglama
18,00 Koncert grupe SLIP

Leave a Reply

« Back home